czyszczenie termostatu corsan

Naprawa i czyszczenie termostatu w baterii Corsan Lugo

Bateria z termostatem to rozwiązanie XXI wieku. Ustawiasz temperaturę wody i masz jaką lubisz. Jednak termostat ma to do siebie, że lubi się zakamienić i pokrętło temperatury stawia opory przy jakiekolwiek zmianie ustawień temp.

Z pomocą przychodzi oczywiście mój ulubiony zestaw narzędzi YATO

Do ataku! ściągamy osłonkę i już mamy widoczny termostat. Ustawiamy go w pozycji 38’C i odkręcamy widoczną śrubkę, (od spodu jest jeszcze jedna na imbus!)

szczypcami (można przez materiał) łapiemy termostat i wyciągamy go w swoją stronę.

Termostat wkładamy do pojemika i zaczynamy odkamieniać (albo kwaskiem cytrynowym albo gotowym specyfikiem ze sklepu budowalnego zgodnie z zaleceniami producenta)

U mnie po 3 minutach leżakowania jest już czysty (czasami potrzeba 30minut albo i więcej) i teraz uwaga, termostat jak i wszystkie ruchome elementy smaruję … tadam smarem w sprayu z dodatkiem teflonu (Boll PTFE – kupiony w sklepie motoryzacyjnym)

  • odporny na wodę
  • odporny na temperaturę

całość składamy pamiętając, że temperatura 38’C na pokrętle będzie idealnie na godzinie ’12. Czyszcze z zewnątrz delikatnie – Corsan malowany jest proszkowo i łatwo uszkodzić lakier nawet lekko agresywną chemią.

5/5 - (1 vote)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.