męskie gadżety minimalizm

5 super przydatnych męskich gadżetów w kuchni!

Pracujesz w kołowrotku (etat) i ciągle nie masz czasu na przyrządzanie posiłków, ale już wiesz, że na mrożonym żarciu daleko nie zajedziesz? Albo jeszcze gorzej – paszy „z wczoraj”. Ten artykuł jest dla Ciebie!

Jako minimalista nie lubię dużej ilości przedmiotów jak i treści na stronie www, więc zaczynamy.

  1. Szybkowar Tefal, garnek idealny do wszystkiego!

Najważniejsze co musisz sprawdzić przed zakupem do jego pojemność. 4L starcza dla 2 osób. Wygodny z możliwością gotowania na parze. Jako, że to szybkowar klasyczne ziemniaki ugotujesz w około 5-7 minut. Podobny czas wystarczy na przyrządzenie zamrożonej ryby. Taki czas jest możliwy dzięki gotowaniu w wyższej temperaturze niż 100’C. co jest niemożliwe do osiągnięcia w klasycznym garnku. W zasadzie wszystko co gotujesz od zupy – rosołu po obiad z mięskiem zrobisz w szybkowarze tylko SZYBCIEJ!

2. Blender do deserów i jogurtów pitnych.

Jeśli lubisz szejki, zmiksowane owoce z lodami, owoce i warzywa w formie musów blender także będzie obowiązkowym punktem w kuchni. W kilka chwil można zrobić całkiem zdrowy posiłek. z najważniejszych parametrów to moc oraz możliwość rozdrabniania kostek lodu. Zazwyczaj w zestawach są także pojemniki oraz wymienne ostrza np. do krojenia marchwi na surówkę/ sałatkę.

3. Porządny zestaw noży + nożyczki + obieraczka do warzyw.

Nic tak nie denerwuje jak tępe noże (ludzie także)

Noże są dedykowane, inny do pomidora a inny do chleba. Noże muszą być zawsze ostre, z możliwością ostrzenia. TAK! Inaczej ostrzy się noże ceramiczne, a inaczej ze stali. Oczywiście nie wszystkie się da tradycyjnym sposobem. NOŻYCZKI, żeby przy każdym otwarciu płatów do mleka nie walczyć z rozwalonym opakowaniem na pół kuchni. Oraz „święty Graal” w formie OBIERACZKI DO WARZYW – miałem z 15, aż w końcu znalazłem idealną dla siebie z Ikea, ta droższa z czarną gumową rączką.

4. Toster, sandwich, czajnik elektryczny – wszystko z jednej firmy. Najlepiej, żeby dało się połączyć z aplikacją dzięki której możemy sterować urządzeniami z innego pomieszczenia. Xiaomi wypuściło testowy czajnik, który się uruchamia w momencie wyłączenia budzika w telefonie. GENIALNE! Szczególnie wcześnie rano.

5. Płyta indukcyjna z automatycznym połączeniem z okapem oraz zabezpieczeniem przed wykipieniem z garnka.

To produkt, który kupujemy na etapie projektowania kuchni, ale jest niesłuchanie ważny. Mamy XXI wiek i nowości technologiczne występują wszędzie, także w kuchni. Firma Elektrolux produkuje innowacyjne płyty, które mają 2 fajnie funkcje: Gar ma zamiar wykipieć? Płyta indukcyjna wychwytuje to i „zawczasu” zmniejsza moc grzania. Czujnik wrzenia dostępny jest w płytach ze średniej półki oraz funkcja Hob2Hood zapewnia bezprzewodowe połączenie z okapem, który automatycznie usuwa kuchenne opary. Dla mnie 2 niezbędne funkcje życiowe kuchni.

Jeśli spodobał Ci się artykuł 5 super przydatnych męskich gadżetów w kuchni! oceń go!

Stawiasz kawę! BLOG BEZ REKLAM! Pomogłem? Stawiasz kawę za 5zł!

5/5 - (1 vote)

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.