Alternatywny, tani dojazd do pracy.

Szybka analiza w maju 2021r. Głównym wyznacznikiem jest zamiennik dla samochodu – uwolnienie się od metalowej puszki.

  • Dojazd do pracy 10km
  • w miarę szybko
  • leniwie, czyli elektrycznie (również dla osób pracujących fizycznie, zmęczonych po pracy)
  • jeśli to możliwe, transport całoroczny
  • budżet do ~3 tyś.

Oczywiście nie poruszam tematu komunikacji publicznej, którą można wybrać w deszczowe albo wietrzne dni.

Rower, składak miejski! Tilt Decathlon

Najtańsze sensowe rowery znalazłem w Decathlonie, ich cena w tym roku rozpoczyna się od 900zł, koła 20′ pozwalają na swobodną jazdę do 25km, przy większych prędkościach pojawia się problem ze stabilnością właśnie przez za małe koła. Najtańsza wersja nie posiada przerzutek i jest mocno okrojona, ale zarazem lekka! co może być główną zaletą dla osób mieszkających w bloku.

Modele składane Tilt bez problemu mieszczą się w bagażniku samochodu segmentu C. Do wyboru mamy aż 5 opcji wyposażenia w tym również wersja elektryczna za około 4 000 zł.

Alternatywny, tani dojazd do pracy.

Rower elektryczny Himo C20 – od Xiaomi. Magiczny!

rower do kupienia na allegro lub bezpośrednio z Azji (obecnie ceny to 3200zł +). Himo znalazłem także w Rosji / Moskwie za lekko ponad 2000zł jednak nie wysyłają do Polski. Podstawowy silnik 250W oferuje lekkie wsparcie podczas pedałowania. Wręcz idealnie rozwiązanie na powroty z pracy. Himo to taki składany BMX, który nie jest dociążony zbędnymi dodatkami.

himo c20
himo c20

Hulajnoga Xioami 1S lub Pro 2, Ninebox max G30

Dlaczego tylko te modele? ponieważ są najbardziej popularne na rynku, a co za tym idzie dostępność części jest ogromna. Z pośród wybranych przeze mnie ceny wahają się od 1500zł za Xiaomi 1s do 3200zł za Ninebox Max G30.

Zasięg elektryków oczywiście uzależniony jest od wagi kierowcy, terenu po jakim poruszamy się, oraz od dynamiki jazdy.

5/5 - (1 vote)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.