Rower do miasta w budżecie 1000-1500zł, przechowywany w mieszkaniu

Odnoszę wrażenie, że trzy czwarte społeczeństwa jeździ na rowerach MTB, crossowych albo uogólniając nazwę rowerach górskich. Z jednej stron są one najbardziej uniwersalne do podróżowania po nierównych chodnikach, drogach leśnych, duktach i innych polnych drogach, ZAŚ z drugiej strony są to rowery duże i ciężkie (15-20 kg to dużo jeśli masz codziennie rower wnosić i znosić z mieszkania w bloku.

Rower do miasta ALTERNATYWY 4:

  • hulajnoga zamiast roweru
  • rower szosowy (najlżejsza opcja)
  • rower gravel (w dosłownym tłumaczeniu to rower na żwir, generalnie to szosówka z szerszymi kołami)
  • składak (zajmuje najmniej mniejsza, jest też najtańszą opcją)

i tak opierając się na ofercie Decathlonu i lokalnych sklepów rowerowych do 1 500zł możemy kupić:

Składak Tilt 100 – najtańszy składak na rynku z kołami 20′ (to najmniejszy rozmiar opon na którym jedzie się stabilnie do 25km/h. Rower dostępny w sklepie Decathlon.

Składak Tilt 120 – rozbudowany brat Tilt 100 o błotniki/chlapacze, przerzutki oraz możliwość wyboru koloru.

Składak Kross flex 2.0 – wglądowo dziadkowa wersja roweru składak, jednak na fajnych podzespołach jak za taką cenę.

rower szosowy Triban RC 100 – najtańsza szosówka, lekka, krótka i wygodna, kierownica baranek może być problematyczna dla przeciętnego użytkownika, dorzucając do niego szersze opony mamy gravela i nadal lekki rower, który da się wnosić po schodach

Leniwa opcja – hulajnoga jakakolwiek Xiaomi od 1000zł dostępne na rynku w dniu klepania tego wpisu.

Podsumowując składak będzie zajmował najmniej miejsca, jednak przy takiej cenie nie będzie najlżejszy. Najtańsze opcje są niestety mocno stalowe i przy produkcji raczej nikt na wagę nie zwracał uwagi. Szosówka będzie lekka, krótka, ale cienkie opony mogą być problematyczne przy podróżach miejskich (kostka brukowa, nierówny chodnik, ślisko…) Gravel będzie fajną opcją na podróże po mieście – a bez przedniego amortyzatora każdy rower będzie dużo lżejszy niemniej komfort jazdy znacznie spadnie.

Znalazłem także fajny składak naszego producenta z Wielunia:

5/5 - (1 vote)
Zostań patronem i kup subskrypcję od 5zł przez GooglePay

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.