opony semi slick do roweru

Opony semi slick do roweru – !dealne

Opona semi slick to rodzaj opony o pośredniej budowie między oponą slick, a oponą terenową.

  • Opony slick charakteryzują się gładką powierzchnią bieżnika, co przekłada się na minimalny opór toczenia, ale zarazem brak przyczepności na terenach, które nie są pokryte asfaltem.
  • Opony terenowe natomiast mają duży bieżnik, co zapewnia dobrą przyczepność na szutrze czy innym nierównym terenie, ale z kolei wiąże się to z większym oporem toczenia na asfalcie.
  • Opony semi slick łączą w sobie cechy obu typów, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla rowerzystów szukających kompromisu między przyczepnością na asfalcie a stabilnością na szuterze.

Opona semi slick posiada gładką powierzchnię bieżnika pośrodku opony, co zapewnia lepszą przyczepność na asfalcie, ale boczne części bieżnika są rowkowane, co zwiększa przyczepność na nierównych nawierzchniach.

opony semi slick jako reanimacja starego sprzętu

Jest to idealne rozwiązanie dla rowerów, które już posiadamy:

  • Szybkim i stosunkowo tanim sposobem ograniczymy opory toczenia
  • Wymiana gum na nowe przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa 
  • Zapewnimy dodatkowe wizualne wartości naszego sprzętu – semi slick po prostu wyglądają lepiej 🙂

Opony rowerowe semi-slick występują od kilku lat chociaż ja pierwszy raz się z nimi spotkałem podczas prezentacji roweru trek dual sport 3 gen 5. (to ten przełomowy ze sztywnym widelcem w rodzinie trek dual) Jeździ się zacnie. Mniej pedałowania nawet przy oponach 27,5. Oczywiście same gumy są wyższe co daje realnie 28cal.

5/5 - (11 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *