Nawilżacz powietrza do domu z ekosystemu Xiaomi

Centralne ogrzewanie włączone! SUPER! Tylko suche powietrze jakie powstaje powoduje nieznośny kaszel. Czas na nawilżacz powietrza. Rynek w zasadzie proponuje nam 3 rodzaje: parowe, ultradźwiękowe oraz ewaporacyjne.

Nawilżacz parowy działa na zasadzie podgrzewania wody i w formie pary rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Co oznacza, że zwiększa temperaturę w pomieszczeniu. a także osadza się na meblach. Inną bajką jest koszt eksploatacji. Niema sensu dalej analizować ODPADA!

Nawilżacz ultradźwiękowy jak sama nazwa wskazuje rozbija cząsteczki wody dźwiękiem niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. Co nie oznacza, że domowe zwierzęta nie będą jego słyszeć. Innym problemem może być posiadanie już oczyszczacza powietrza, który zareaguje na cząsteczki wody wytwarzane przez nawilżacz ultradźwiękowy. Tak – będzie zbierał wodę wytwarzaną przez nawilżacz :(. Więc albo będzie stał w innej części mieszkania niż oczyszczacz albo drogą dedukcji zostaje nam najdroższy model nawilżaczy czyli ewaporacyjne.

Nawilżacze ewaporacyjne oczywiście najdroższe i teoretycznie najzdrowsze „nawadnianie powietrza”. Nie posiadają filtrów i są super ciche. W wielkim skrócie: cena, cena, cena!

Neo24 proponuje nawilżacz Xiaomi za kwotę 429zł z zakupami przez Allegro.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.