magazyn praca

Super lekkie buty BHP do pracy na magazynie

Jako technik logistyk część swojego życia spędziłem pracując na różnego rodzaju magazynach lub centrach logistycznych. Większość z nich łączy ten sam temat: przestrzeganie przepisów BHP. Tam gdzie poruszają się wózki widłowe należy stosować odpowiednie obuwie zapobiegające urazom stopy.

Link do oferty butów z Allegro: KUP TERAZ

Ze szkoleń BHP pamiętam fakt, że buty są konstruowane tak, aby w razie wypadku złożyły się i zabezpieczyły palce. (drastyczniejsza wersja przedstawiała ich odcięcie w celu zabezpieczenia reszty stopy)

Problem jaki zazwyczaj występuje to fakt, że są one mocno niewygodne, ciężkie i toporne. Najtańsze modele w swojej konstrukcji posiadają blachę lub różnego rodzaju metale zabezpieczające stopę, ale też są piekielnie ciężkie. Droższe modele ZAŚ posiadają tworzywo równie twarde i trwałe dbające o nasze bezpieczeństwo.

Po 10 latach mogę stwierdzić, że jedyny model jaki akceptują moje stopy to produkcja Kegel-Błażusiak.

lekkie buty BHP
lekkie buty bhp

Najważniejsze cechy lekkich butów BHP z firmy Kegel-Błażusiak

  • zabezpieczenie przed uderzeniem do 200 J
  • podeszwa odporna na przebicie do 1100 N
  • buty są lekkie z materiałami kompozytowymi jako zabezpieczenie przed urazami
5/5 - (1 vote)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *