deskorolka klasyczna z Allegro

Przedmioty i urządzenia ułatwiające komunikację w mieście.

W latach XX poprzedniego wieku przemysł motoryzacyjny za wszelką cenę wypierał inne środku transportu m. in. prawie „zabił” tramwaje. O ile historia Forda czy Fiata wydaje się ciekawa o tyle dzięki tym firmom mamy ukształtowane miasta w taki sposób, a nie inny. We wpisie udostępniam wszystkie znane mi alternatywy samochodu osobowego, który w obecnej chwili robi się problematyczny nie tylko dla świata i ekologii ale w głównej mierze wcale się nim szybko nie przemieszkamy.

Dla miasta Częstochowy poruszając się samochodem osobowym tylko po mieście średnia prędkość to 32km/h!

Pierwszą alternatywą jest LEKKI rower. I mocno zaznaczam lekki ponieważ rowery miejskie jak i MTB/trekkingowe są po prostu ciężkie, duże, niewygodnie w podnoszeniu. Potrafią ważyć 15kg+. Niską wagą mogą się pochwalić rowery składane, szosówki, albo gravele. Oczywiście wszystkie mogą być elektryczne wtedy wagi nam przybędzie, ale nie trzeba się męczyć pedałowaniem.

Kolejną alternatywą to oczywiście hulajnogi, bardzo mocno spopularyzowały się w ostatnich czasach. Sam też podróżuje podstawowym modelem Xiaomi Pro 2. Naprawdę świetne rozwiązanie – zasięg do 40km daje mi możliwość przejechania całego miasta od północy do południa 2x.

Poruszając się hulajnogą po mieście, średnia prędkość to 21km/h!

jeśli pada – bilet komunikacji miejskiej nie jest groźny o ile masz aplikację z lokalizatorem gdzie jesteś i zaznaczysz gdzie chcesz jechać. System sam przyporządkuje Ci najlepszy wybór autobusów dla Ciebie, dzięki temu nie musisz się uczyć rozkładów i kierunków jazdy na pamięć 🙂

Poruszając się komunikacją publiczną po mieście, średnia prędkość jest zbliżona do średniej hulajnogi!

Lista urządzeń transportu osobistego:

przedmioty i urządzenia ułatwiające komunikację w mieście.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.