Działka dla leniwców, czyli minimalne prace w ogrodzie na jesień.

W poprzednim wpisie „Działka dla leniwców, czyli ogród samoobsługowy oraz rośliny łatwe w uprawie” opisałem rośliny, które po posadzeniu nie wymagają prawie żadnej uwagi. Opisałem miejsca sadzenia tak aby z nimi w przyszłości nie walczyć. Teraz wrzucam ma bęben temat jesiennych prac. Tak aby poszło szybo sprawnie i bez zbędnej pracy.

Walka z liśćmi rozpoczęta – odkurzacz do ogrodu!

Kiedyś w domu trzeba było zamiatać – teraz są odkurzacze ułatwiające życie. Świetne usprawnienie. To samo możesz wprowadzić do swojego ogrodu. Urządzenie 3 w 1 nazwane odkurzaczem do ogrodu to w zasadzie urządzenie ssące, dmuchawa i rozdrabniacz w jednym.

KUP TERAZ ODKURZACZ DO OGRODU ZA 179ZŁ

Działka dla leniwców, czyli minimalne prace w ogrodzie na jesień.
Odkurzacz do ogrodu, dmuchawa NAC 3200W

Zasada korzystania jest dość prosta. Z powierzchni sypkich takich jak ziemia, żwir, kamienie liście przedmuchujemy na powierzchnie twarde i zwarte np. kostka, zwarty trawnik. Urządzenie liście wciąga i od razu rozdrabnia zmniejszając ich objętość. Rozdrobnionymi liśćmi możemy od razu podsypać w okolicach rabat czy iglaków i tak zostawić na zimę. Do pierwszych mrozów i tak większość zdąży się rozłożyć.


Prace w ogrodzie na jesień to także żywopłot.

Jeśli zastosowałeś się do mojej wskazówki Twoim żywopłotem jest ligustr. Przy takim rozwiązaniu ogarniesz żywołot w 10 minut przy pomocy elektrycznych nożyc do żywopłotów.

Urządzenie dość proste w użytkowaniu. Podstawowe kupisz od 100zł firmy „NO NAME” 😉 jednak polecam produkty, w których można wymieniać pojedyncze podzespoły i tak znalazłem…:

KUP TERAZ NOŻYCE ELEKTRYCZNE NAC

Liście ogarnięte, żywopłot także w takim razie czas na opryski… 🙂 Żartuje – minimalista nie robi oprysków, jak coś zeżre to trudno – nie miało miejsca w naszym ogrodzie!

I teraz temat ciężki bo przycinka wszystkiego co zrobiło się za duże w tym roku.

Do małych, cienkich gałązek wykorzystuje sekator ręczny (wszędzie tam gdzie elektryczny nie daje rady;)) – musi to być produkt prosty ale PREMIUM, żeby się za bardzo nie męczyć.

FISKARS Sekator nożycowy SingleStep P26 do kupienia na Allegro

Działka dla leniwców, czyli minimalne prace w ogrodzie na jesień.
Sekator fiskars prosty ale premium

Prace w ogrodzie na jesień – przycinanie grubszych gałęzi ułatwi piła szablasta lub łańcuchowa. Szablasta jest dużo bezpieczniejsza.


Chcesz coś posadzić i zakończyć i zakończyć prace w ogrodzie na jesień? Zobacz moje propozycje traw ozdobnych.

5/5 - (1 vote)
Zostań patronem i kup subskrypcję od 5zł przez GooglePay

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *