Barwy światła w domu.

Optymalna barwa światła dla każdego z pomieszczeń w domu jest inna i jest zależna od przeznaczenia a także potrzeb domowników. Jeśli w jednym pomieszczeniu śpimy, jemy, pracujemy i oglądamy TV powinniśmy mieć 4 różne źródła światła o innych barwach.

Oczywiście w XXI wieku ten problem można rozwiązać za pomocą żarówek, które mają regulację barwy światła.

Temperatura światła:

  • światło ciepłe około 3000K (żółte)
  • światło białe 4000K
  • światło zimne około 5000K (niebieskie)

Barwę określamy w Kelwinach (K) I im wyższa wartość tym światło jest „zimniejsze”.

Wpływ światła na człowieka.

Jesienią zauważasz, że zaczyna Ci b brakować słońca to jest odpowiedni moment na wymianę żarówek w swoim mieszkaniu i dostosowaniu ich do pomieszczeń i zadań jakie w nich realizujemy. Znacząco poprawi to nastrój.

Źle dobrana temperatura światło męczy oczy np. przy czytaniu, przez co dużo szybciej ją odłożymy. Światło może także irytować albo powodować światłowstręt.

Wybór barwy światła w domu – do poszczególnych pomieszczeń.

Światło żółte – powoduje rozluźnienie, relaks. Idealne jako główne do sypialni a także jako „boczna lampa” do salonu.

Światło neutralne najbardziej zbliżone do naturalnego instalujemy jako główne w kuchni, łazience i salonie a każde pomieszczeniach dodatkowych takich jak: przedpokój, garderoba itp.

Światło zimne – niebieskie montujemy tylko w pomieszczeniach w których pracujemy, jako lampa przy biurku do pracy. Ułatwia skupienie. Korzystamy z niego do 6h dziennie!

Oczywiście polecam żarówy od Xiaomi – można je wyłączyć za pomocą smartfona.

4.3/5 - (3 votes)
Zostań patronem i kup subskrypcję od 5zł przez GooglePay

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *