sierp-ubywajacy

Fazy Księżyca oraz wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka

Już w pradawnej medycynie chińskiej istniało przekonanie o wpływie fazy Księżyca na funkcjonowanie organizmu człowieka. Według tych wierzeń, fazy Księżyca wpływają na procesy życiowe roślin oraz ludzi. Księżyc jest powszechnie uznawany za symbol religii i kultury. Fazy pełnią rolę podziału czasu na cele szczególnie istotne, ponieważ jego odziaływanie mocno wpływa na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Przypisuje się jemu wpływ na stosunki międzyludzkie, a także na problemy związane z procesem trawienia. Wierzy się także, że cykl Księżyca wpływa na hodowle roślin. Medycyna chińska korzysta z tych wierzeń w celu leczenia wielu dolegliwości u ludzi.

Spis treści:

Aby to zobrazować wystarczy wiedzieć, że organizm człowieka składa się z 70% z wody. Księżyc ma bezpośredni wpływ poprzez grawitację i fazy w jakich się znajduje na ruchy wody na ziemi (przypływy i odpływy). Co oznacza, że jego istnienie oddziałuje także w 70% na nasz organizm. Dlatego też często słyszy się, że przy pełni wiele osób nie może spać w nocy. 


Co warto zrobić podczas nowiu Księżyca?

Nów księżyca to idealny moment, aby zacząć goić rany i porzucić negatywne emocje. Faza księżyca w nowiu pozwala na rozpoczęcie walki z nałogami i złymi nawykami. Podczas trwania nowiu, warto skupić się na wewnętrznym rozwoju i pozbyciu się toksycznych wpływów. Księżycowy cykl wpływa na nasze ciało i umysł, w trakcie nowiu warto zadbać o spokojny sen i regularne posiłki. Trzeba jednak pamiętać, że księżyc w nowiu to czas intensywnego procesu leczenia, a rany goją się powoli, więc należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, ponieważ mogą spowodować krwotok i opóźnić proces leczenia. Pełnia jest czasem nagrody za wysiłek, ale to trwający nów księżyca jest kluczowy dla naszego rozwoju osobistego.


Czego lepiej nie robić gdy jest nów Księżyca?

Podczas nów Księżyc jest w pełni, ale nie widać go na niebie. Lepiej nie podejmować ważnych decyzji, zwłaszcza tych związanych z życiem osobistym i finansami. Ostatnia kwadra to czas refleksji, w którym lepiej nie podejmować zbyt szybkich i pochopnych działań. Księżycowy wpływ może spowodować, że nawet pozornie proste sprawy wymkną się spod kontroli. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na odpoczynku i regeneracji organizmu, a unikanie stresów i ciężkiej pracy to klucz do zachowania spokoju i równowagi w tym trudnym czasie.


Brzmi jak horoskop? – zacznij zapisywać jakie masz nastawienie do życia patrząc na księżyc.

  • Religie świata na podstawie faz księżyca ustanowiły wszystkie „święta ruchome” – ale tylko cześć z nich w XXI wieku to przyznaje.
  • Ruchy wody na ziemi powstają dzięki grawitacji księżyc – ziemia – słońce
  • Odporność organizmu, nerwobóle i cześć chorób ciśnieniowych a także rozdrażnienie człowieka w dużej mierze uzależniona jest od fazy księżyca

Mapa księżyca

fazy księżyca

Nów

Inaczej Nowy księżyc to okres, który sprzyja rozważaniom, nowym początkom oraz przemianom. Każdy nowy księżyc to doskonała okazja, aby określić swoje intencje i skupić się na tym, co pragniesz osiągnąć w nadchodzącym miesiącu.


Sierp przybywający

Etap I księżyca jest źródłem pozytywnych wibracji i nadziei. Przyszedł czas, aby skupić się na postawionych celach, zastanowić się nad potrzebami i dążyć do ich osiągnięcia poprzez medytacje i działania.


Pierwsza kwadra

Zauważysz, że w trakcie pierwszych kwartałów księżyca podejmujesz więcej decyzji, ale to właśnie jest idealny czas na to! Wykorzystaj energię tego okresu, aby przekroczyć opory, które możesz odczuwać lub pokonać przeszkody na swojej drodze.


Księżyc garbaty przybywający

Teraz jest odpowiedni moment, by zajrzeć w głąb siebie, przeanalizować własne emocje i uczucia, zobaczyć, co jest dla ciebie dobre, a co niekorzystne. To również doskonały czas na regularne praktykowanie afirmacji w codziennej rutynie.


Pełnia Księżyca

Wykorzystując moc pełni Księżyca, skup się na idei doświadczania obfitości, zdrowia i wdzięczności. Energia pełni Księżyca jest silna i pewna siebie, co sprzyja podejmowaniu działań. Pełnia Księżyca pomaga uzyskać bardziej klarowną perspektywę i dostrzec rzeczy, które wcześniej były niezauważalne. To także czas na przeprosiny i uwolnienie się od tego, co już nam nie służy. To doskonały moment, aby zerwać ze złymi nawykami, negatywnymi sytuacjami lub toksycznymi ludźmi i skupić się na sobie. Warto dążyć do uzdrowienia, oczyszczenia i odpoczynku.

To czas na:


Księżyc garbaty ubywający

Teraz jest odpowiedni moment, aby powrócić do swoich celów i planów, a także dokładnie przemyśleć swoje działania z poprzedniego miesiąca. Jeśli planujesz wprowadzać większe zmiany w swoim życiu, teraz jest doskonały czas, aby się nad tym zastanowić.


Trzecia kwadra

Często w ciągu kwartału czujemy energetyczną mobilizację – jest to moment, by uwolnić się od tego, co już nie służy nam, czy to w pracy, toksycznych relacji czy też przedmiotów, które gromadzimy w domu. Konieczne jest porzucenie i przekazywanie ich, aby realizować własny rozwój i ewolucję.


Sierp ubywający

W tej fazie księżyc praktycznie zanika, zachęcając nas do patrzenia wewnątrz i słuchania własnych potrzeb. To ostatnia faza przed rozpoczęciem nowego cyklu, więc warto odpocząć, być cicho i spokojnym. Warto zastanowić się, gdzie brakuje nam duchowej i emocjonalnej równowagi, zamiast dążyć do granic możliwości. Pozwól sobie na chwilę spokoju, refleksji i medytacji. Uwalniajmy się od negatywnej energii ostatniego miesiąca i przygotujmy się na nowy cykl.

5/5 - (25 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *