Carcassonne

Recenzja – Gra planszowa Carcassonne

Strategiczna gra planszowa zaprojektowana i wydana w Niemczech w 2000r. Polska wersja pojawiła się rok później. Nazwa pochodzi od miasta leżącego we Francji gdzie znajduje się wiele średniowiecznych fortyfikacji.

Gra nie posiada typowej planszy, zamiast niej są kafelki (małe Memory) które przedstawiają w wersji podstawowej, fragmenty drogi, miasta, łąki lub klasztor. Punkty zdobywamy po połączeniu i „zamknięciu” danych elementów terenu.

Link do zakupu: Allegro

Gra planszowa Carcassonne

jest fajną planszówką na 30-40 minut. Ciekawa, wymaga myślenia. Aby poznać reguł gry potrzeba 10 minut. Nieszablonowe rozgrywki trzymają w napięciu do ostatniej chwili – podliczenia punktów już po rozłożeniu wszystkich kart. Świetna na jesienne wieczory. POLECAM! R.

5/5 - (1 vote)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *