Zamek Księcia Henryka

Zamek Księcia Henryka – Wieża na Wzgórzu Grodna w Karkonoszach

Zamek Księcia Henryka

Zamek Księcia Henryka, znany też jako Zamek Grodno, leży na szczycie wzgórza Grodna, na wysokości 504 m n.p.m., w pobliżu Szklarskiej Poręby i stanowi jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w górach Karkonosze. Początki tej budowli datowane są na rok 1806, kiedy to właścicielem terenów na Wzgórzu Grodna stał się Henryk Von Reuss. Wieść niesie, że kiedy Von Reuss zobaczył to miejsce, od razu zdecydował o budowie tam zamku myśliwskiego, który do dzisiaj jest nazywany zamek księcia Henryka.

Architektura budowli na górze Grodna

Zamek Henryka jak zazwyczaj jest nazywany, został zaprojektowany na planie kwadratu i korzystał z naturalnych ukształtowań terenu na Wzgórzu Grodna. Z wieży zamku roztaczają się piękne widoki na panoramę Karpacza, Jeleniej Góry i całych Karkonoszy. W przeciwieństwie do wielu innych zamków, zamek księcia Henryka jest unikalny ze względu na swą wyjątkową lokalizację na wzniesieniem, które doceni każdy, kto zdecyduje się odwiedzić to miejsce.

Panorama Karpacza i okolic

Z wieży zamku roztacza się również przepiękna panorama. To niesamowite uczucie, patrzeć na ten malowniczy krajobraz z wysokości ponad 500 metrów. Bardzo polecam!

Parking Zamek Księcia Henryka

Mapa i dojazd do Zamek Księcia Henryka

5/5 - (5 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *