Zamek Eltz

Zamek Eltz

Majestatyczny zamek Eltz to monumentalny zamek w Niemczech położony w regionie Eifel. Jest to zamek w Nadrenii-Palatynacie, który stoi od ponad 800 lat, będąc jednym z najstarszych zamków w swoim regionie. Zbudowany pomiędzy Wierschem a Moselkern, stoi w kotlinie położonej nad rzeką Elzbach. Architektura tego wspaniałego zamku jest mieszanką różnych stylów, od romańskiego po gotycki i renesansowy, co sprawia, że jest to imponujący widok. Jego wieże, wieżyczki i kręte schody dodają mu splendoru. Zamek ten przez wieki należał do różnych rodzin, a dziś nadal jest własnością potomków tych szlachetnych rodów, którzy starannie dbają o jego utrzymanie. Zamek Eltz jest jednym z najczęściej odwiedzanych zamków w Niemczech ze względu na swoją niezwykłą architekturę i długą historię. Obecnie w styczniu 2023 jest czasowo zamknięty dla odwiedzających.

Jak dotrzeć do zamku Eltz?

Zamek Eltz to piękny średniowieczny zamek położony w niemieckiej Nadrenii. Aby dostać się do tego majestatycznego punktu samochodem należy poruszać się na południowy zachód od Koblencji. Bezpośrednio pod sam zamek nie da się podjechać. Z najbliższego parkingu można udać się na 15-minutowy spacer do zamku, podziwiając po drodze wspaniałe widoki na okoliczne krajobrazy. Gdy dotrzesz do zamku Eltz, będziesz zachwycony/a jego wyjątkową architekturą – niczym z bajki.

Najbliższe lotnisko to Frankfurt-Hahn oddalone o około 50 minut drogi od zamku. Coś tam lata z Katowic-Pyrzowic.

Mrocza legenda Zamku Eltz

Zamek Eltz to średniowieczny zamek położony nad brzegiem rzeki. Został on wybudowany w XII wieku przez rodzinę von Eltz. Mroczna legenda zamku Eltz sięga czasów, gdy właścicielka zamku, hrabina Elżbieta z Eltz, urządziła w nim przyjęcie zaręczynowe. Podczas nieobecności właścicielki pobliskie miasto Braunsberg zostało najechane przez wasali i wybuchł wielki pożar. Podobno w tym czasie pojawiła się na zamku upiorna postać, która zabrała światło – gasząc wszystkie świece w jednej chwili. Postać ta zniknęła tak szybko, jak się pojawiła. Do dziś nikt nie wie, kto i co to dokładnie było, ale z czasem stała się częścią legendy Eltz.

Jak widać lud Germański już darmo zapomniał o upiorze i dobrze się bawią 😀 … i bardzo dobrze! … Trafiliśmy też na jakąś gminną potańcówkę

4.9/5 - (12 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *