Rezerwat Przyrody Skarpa Dobrska

Rezerwat Przyrody Skarpa Dobrska

Rezerwat Przyrody Skarpa Dobrska to obszar chroniony o powierzchni 30 ha, utworzony w 1991 roku, w województwie lubelskim. Jest to część zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych i ma za zadanie ochronę unikalnej przyrody oraz krajobrazu. Rezerwat znajduje się w okolicach wsi Dobre-Podgórz, w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Lokalizacja Rezerwatu Przyrody Skarpa Dobrska

Rezerwat Przyrody Skarpa Dobrska położony jest pomiędzy wsiami Dobre i Podgórz, na równinie lessowej, na krawędzi równiny Bełżyckiej. Jest to obszar o niezwykle interesującym krajobrazie, z licznymi lessowymi wąwozami oraz naturalnymi odsłonięciami skał czwartorzędowych.

Jak tam dojechać samochodem osobowym do rezerwatu Skarpa Dobrska?

Rezerwat Przyrody Skarpa Dobrska
  1. Koniecznie od miejscowości Podgórz
  2. Znajdź skrzyżowanie ulic i wjazd w wąską gruntową drogę Dane do Nawigacji: 51°17’34.3″N 21°53’12.2″E.
  3. Około 2 km prosto przez wąwóz na szczyt wzniesienia. Cały czas drogą gruntową miejscami utwardzonymi płytami betonowymi.
  4. Na miejscu nie będzie parkingu. Stawiasz gdzieś z boku aby nie utrudniać pracy maszyną rolniczym.
  5. 4×4 jedzie na sam szczyt. 🙂

Lessowy krajobraz Rezerwatu Przyrody Skarpa Dobrska

Charakterystyczny lessowy krajobraz rezerwatu z malowniczymi wąwozami i panoramicznymi widokami, stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników przyrody i fotografów, którzy chcą udokumentować piękno tego unikalnego obszaru.

Rezerwat oferuje również przepiękne widoki na okoliczne tereny, dając turystom możliwość podziwiania niezwykłej panoramy tej części Polski.

Kazimierz Dolny w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego

Odwiedzając rezerwat, warto również zobaczyć malownicze miasto Kazimierz Dolny, położone w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. To popularne miejsce wśród turystów, znane z urokliwej architektury i wielu miejsc wartych zobaczenia.

Wąwóz podgórski w pobliżu Rezerwatu Przyrody Skarpa Dobrska

Niedaleko rezerwatu znajduje się wąwóz podgórski, który stanowi doskonałą alternatywę dla spacerów rezerwatem. To miejsce o niezwykłym uroku, które zachęca do dalszych przygód na łonie natury.

5/5 - (4 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *