Felsenmeer

Felsenmeer – Hesja zasypana kamieniami!

Felsenmeer, czyli morze kamieni, znajduje się w Hesji w Niemczech. Jest to naprawdę niezwykły widok ponieważ wzgórze pokryte jest milionami kamieni o gigantycznych rozmiarach oraz rozmaitych kształtach. Szlak turystyczny prowadzi przez obszar, gdzie można przyjrzeć się bliżej tym fascynującym skałom, które powstały w wyniku ruchów lodowca podczas epoki lodowcowej. Obszar ten jest również doskonałym miejscem do obserwacji ptaków, ponieważ wiele rzadkich gatunków zamieszkuje ten region. Atrakcja Felsenmeer oferuje odwiedzającym możliwość pozostawienia swojego samochodu zaraz na początku szlaku dzięki czemu miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne dla leniwców takich jak ja 🙂

Szlaki piesze w powiecie Bergstraße

Szlaki turystyczne w powiecie Bergstraße oferują wyjątkowe doświadczenie dla tych, którzy chcą odkryć naturalne piękno regionu. Bergstraße, czyli „górska droga”, oferuje rozległą sieć szlaków dla wędrowców i miłośników przyrody. Niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego spaceru po lesie, czy też bardziej forsownej wędrówki, znajdziesz tu ścieżkę odpowiadającą Twoim potrzebom. Kraj związkowy Hesja oferuje zarówno łatwe, jak i trudne trasy. Z pomocą Komoot, aplikacji zaprojektowanej specjalnie dla szlaków turystycznych, użytkownicy mogą zaplanować swoją trasę i znaleźć szlak, który najlepiej pasuje do ich poziomu umiejętności. Od spokojnych spacerów przez gęste lasy po zapierające dech w piersiach widoki z wysokich szczytów. Bergstraße ma coś dla każdego, niezależnie od preferencji czy przemieszczamy się pieszo czy na rowerze.

Jestem na jednej fotce i mam 174cm wzrostu. Stoję obok stały aby zobrazować skalę głazów po których wchodzimy. Wejście w górę i w dół zajmuje około 2h.

Jak powstało Felsenmeer?

Felsenmeer, co tłumaczy się jako „Morze Skał”, to unikalna formacja geologiczna znajdująca się w Niemczech. Powstała tysiące lat temu w wyniku topnienia lodowców i powstałych spływów tworzących jezioro. Z czasem jezioro wyschło pozostawiając za sobą duże pokłady skał, które zostały zepchnięte razem przez siłę erozji wodnej i wiatrowej. Proces ten spowodował również, że niektóre z tych skał zostały naturalnie scementowane ze względu na znajdujące się w nich minerały. W ten sposób powstał Felsenmeer – ciekawy krajobraz, który dziś sprawia wrażenie, jakby został wyrzeźbiony przez ludzkie ręce, ale w rzeczywistości jest zjawiskiem naturalnym. Obszar ten jest nadal kształtowany podczas dużych opadów i innych warunków pogodowych, co czyni go jednym z najbardziej niesamowitych cudów w Niemczech.

BONUS wycieczki – pierwszy raz w życiu udało mi się uchwycić na zdjęciu leśne NINJA! (na fotografii po lewej)

5/5 - (14 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *