GEOsfera w Jaworznie

GEOsfera w Jaworznie – najlepszy ośrodek edukacji ekologiczno-geologicznej

Geosfera w Jaworznie

Geosfera w Jaworznie to miejsce niezwykłe, które łączy w sobie elementy edukacji ekologicznej i geologicznej. Jest to ośrodek oferujący liczne atrakcje oraz możliwość poszerzania wiedzy na temat historii naszej planety oraz lokalnego środowiska.

Dojazd i Parking GEOsfera

Przy GEOsferze znajdują się 3 parkingi, które w majówkę 2024 były bezpłatne i prawie puste.

Mapka dojazdu do parkingu GEOsfera

O co chodzi w GEOsferze

Historia geosfery w Jaworznie sięga 230 milionów lat wstecz, kiedy to na tych terenach formowały się unikatowe skały i formacje geologiczne, które dziś można podziwiać w ośrodku edukacji ekologiczno-geologicznej. Bogata kolejka skamieniałości, historia powstania ziemi oraz zachodzące zmiany przedstawione są w sposób wyjątkowo ciekawy i przejrzysty.

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej w Jaworznie to miejsce, które warto odwiedzić ze względu na unikatowe połączenie edukacji ekologicznej i geologicznej. Zapewnia on szereg atrakcji oraz możliwość zgłębienia wiedzy o historii naszej planety – powstawaniu pierwszych organizmów fauny i flory.

Atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano liczne atrakcje jak plac zabaw, ogród sensoryczny oraz park dinozaurów. Dzięki nim dzieci mogą jednocześnie bawić się i uczyć, co stanowi doskonałą rozrywkę edukacyjną.

Poznajcie geologię

Jednym z głównych punktów ośrodka jest kamieniołom, który odgrywa istotną rolę w geoparku. To w tym wyrobisku można zapoznać się z historią wydobycia oraz poznać skamieniałości, takie jak głowonogi triasowe i szkarłupnie, przybliżające historię geologii regionu.

Kamieniołom

Rola kamieniołomu w geoparku

Kamieniołom wapieni triasowych to nie tylko miejsce historycznego wydobycia, lecz także ważna atrakcja geologiczna, przyczyniająca się do zrozumienia budowy geologicznej okolicy oraz historii regionalnego górnictwa.

Historia wydobycia

Historia kamieniołomu sięga 230 milionów lat wstecz, kiedy to formowały się unikatowe skały, które obecnie można podziwiać. Dawniej kamieniołom ten był źródłem wapnia, a dzisiaj stanowi fascynujące miejsce poznawania geologii i historii tej okolicy.

Przewodnik po kamieniołomie

Dla zwiedzających istnieje opcja wspólnego spaceru przygotowana przez przewodników, którzy opowiedzą o historii, wieku skał i geologii regionu. Wstęp na teren ośrodka oraz zwiedzanie kamieniołomu wapieni triasowych to niezwykła podróż w czasie i przestrzeni geologicznej Jaworzna.

Plac zabaw

Radosna nauka w otoczeniu przyrody to jedno z wielu atutów geosfery w Jaworznie. Dzieci, bawiąc się na placu zabaw, jednocześnie uczą się o otaczającej ich przyrodzie, co sprawia, że edukacja staje się przyjemnością.

Zabawy i nauka

Plac zabaw w geosferze nie tylko zapewnia rozrywkę, ale także stwarza możliwość poznania świata poprzez zabawę. Dzieci podczas wspólnych aktywności uczyły się o skałach, skamieniałościach oraz geologii regionu, co rozwija ich ciekawość świata.

Informacje dodatkowe

Godziny otwarcia i ceny biletów to istotne informacje dla zwiedzających geosferę w Jaworznie. Planując wizytę, warto zapoznać się z harmonogramem oraz cenami, aby dobrze zaplanować czas spędzony w ośrodku. Warto wiec zajrzeć na profil Facebook GEOsfery przed przybyciem, aby wybrać najbardziej optymalny termin połączony z happeningiem organizowanym przez pracowników GEOsfery.

5/5 - (8 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

One thought on “GEOsfera w Jaworznie – najlepszy ośrodek edukacji ekologiczno-geologicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *