Muzeum techniki i samochodów w Sinsheim

Muzeum techniki i samochodów w Sinsheim No.2

Muzeum Auto & Technik w Sinsheim jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego miłośnika samochodów i techniki. Muzeum może pochwalić się imponującą kolekcją ponad 200 pojazdów i 30 000 artefaktów technicznych, co czyni je jednym z największych muzeów tego typu w Europie. Muzeum jest również domem dla zespołu wysoko wykwalifikowanych maniaków, którzy niestrudzenie pracują nad utrzymaniem eksponatów w jak najlepszym stanie. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz nawet natrafić na lokalny zlot pozytywnie nakręconych ludzi!


Spis treści:

  1. Muzeum techniki i samochodów w Sinsheim
  2. Kilka słów w skrócie
  3. Dojazd i parking
  4. Wstęp, cennik, godziny otwarcia
  5. Wystawy, eksponaty, prezentacje
  6. O Sinsheim
  7. Muzeum techniki w Spirze No.1

Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim to niewątpliwie jedna z największych kolekcji zabytkowych samochodów takich jak Maybach, Mercedes czy Bugatti. Zbiór zawiera kilkaset motocykli, samolotów, pojazdów wyścigowych i sportowych czy rowerów. W 1999 roku do puli eksponatów dołączył rosyjski naddźwiękowy samolot pasażerski TU-144 co przy obecnych czasach odbija się ruskim czkawką. Po kilku latach do kolekcji dołączył oryginalny samolot Air France CONCORD. Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można zobaczyć obok siebie oba niegdyś regularnie latające naddźwiękowe samoloty pasażerskie.


Dojazd i parking do muzeum w miejscowości Sinsheim oraz Speyer

Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim leży bezpośrednio przy autostradzie A6 między Mannheim, a Heilbronn. Zjazd z autostrady 33b Sinsheim-Süd prowadzi bezpośrednio na parking dla samochodów osobowych, kamperów i autobusów, skąd można dojść pieszo z muzeum. Odwiedziny muzeum zalecam podzielić na 2 dni. Jeden dzień w Sinsheim, a jeden w Speyer.


Wstęp do Muzeum techniki i samochodów w Sinsheim

Godziny otwarcia: Oba muzea Sinsheim i Speyer otwarte są przez cały rok, siedem dni w tygodniu od 9.00 do 18.00

Ceny biletów: Bilet wstępu do jednego muzeum kosztuje 19 euro bez wejścia do kina iMAX.


Wystawy, prezentacje i eksponaty

Piekielnie dobra wystawa. Wspaniałe eksponaty, które możemy zazdrościć Niemcom. (Tak samo jak torów wyścigowych, których w Polsce niema)

cztery koła lub gąsienice

dwa koła lub trzy


O Sinsheim

Sinsheim jest miastem w Niemczech, w którym znajduje się kilka ciekawych miejsc, takich jak muzeum samochodowe, lotnisko i stadion piłkarski. Jest to także miasto, w którym żyje wiele osób interesujących się samochodami. W Sinsheim można więc spotkać wiele atrakcji dla fanów motoryzacji.

Wymiana walut u partnera spotBOX: Waluty, Kantor – Częstochowa – kontakt, infolinia (bank.czest.pl)

4.8/5 - (22 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *