Skrzyczne - Beskid Śląski

Skrzyczne – Beskid Śląski na weekend

Skrzyczne to jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Znajduje się w okolicach Szczyrku i jest doskonałym celem na weekendowy wypad z dala od miasta. Dzięki malowniczym szlakom, pięknym widokom, schronisku na szczycie oraz kolejce – Skrzyczne jest idealne zarówno dla doświadczonych turystów, jak i dla początkujących miłośników górskich wędrówek.

Skrzyczne w Beskidzie Śląskim

Jak dostać się na Skrzyczne? Dotarcie na Skrzyczne jest możliwe zarówno pieszo, wybierając jeden z licznych szlaków turystycznych, jak również korzystając z kolei krzesełkowej, by oszczędzić sobie wspinaczki. Warto pamiętać, że na szczycie znajduje się schronisko PTTK Skrzyczne – to doskonałe miejsce na odpoczynek i nocleg dla zmęczonych 😉

Szlaki idealne na Skrzyczne

Skrzyczne, wznoszące się na 1257 m n.p.m, jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego. Trasy i szlaki turystyczne w Beskidach są bardzo dobrze przygotowane. np. niebieski + żółty szlak przez Skrzyczne z miejscowości Szczyrk prowadzi przez malownicze tereny m.in. Małe Skrzyczne.

My wybraliśmy wersję przejścia na nogach ze Szczyrku do dolnej stacji kolejki a później już samą kolejką na sam szczyt – ale tylko dlatego, że musieliśmy zaoszczędzić troszkę czasu… 🙂

Informacje o Skrzyczne

Dla zmotoryzowanych najważniejsze pytanie – gdzie zaparkować? Istnieją liczne miejsca parkingowe, pozwalające na wygodne zaparkowanie pojazdu i rozpoczęcie wędrówki.

Kolejka krzesełkowa na Skrzyczne jest najprostszym sposobem dotarcia na szczyt, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami. Schronisko PTTK Skrzyczne znajdujące się na szczycie ułatwia wypoczynek po wędrówce.

Zwiedzanie okolicy Beskidu Śląskiego

Panorama Skrzyczne

Skrzyczne - Beskid Śląski na weekend
Skrzyczne - Beskid Śląski na weekend
5/5 - (2 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *