Dąb Bartek

Dąb Bartek – jedno z najstarszych drzew w Polsce

Historia drzewa Dąb Bartek

Dąb Bartek to jedno z najstarszych drzew w Polsce. położone w miejscowości Zagnańsk. Jest to około 700-letnie drzewo, które jest wpisane do rejestru pomników przyrody. Dąb Bartek jest jednym z najważniejszych symboli polskiej przyrody, a jego wiek oraz ogromna rozpiętość gałęzi przyciągają liczne turystyczne.

Podstawowe informacje

Drzewo ma około 30 metrów wysokości i jego obwód wynosi 9 metrów, co czyni je imponującym obiektem przyrodniczym. Dąb Bartek jest również przedmiotem wielu legend i opowieści ludowych, co dodatkowo przyciąga uwagę zwiedzających. Drzewo jest otoczone opieką i ochroną, aby jak najdłużej cieszyć oczy kolejnych pokoleń. Dąb Bartek jest uważany za jeden z najstarszych i najwartościowszych dębów w całej Europie. 

Z uwagi na swoje historyczne znaczenie i ogromną wartość przyrodniczą, drzewo to stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego Polski. Jest ono często odwiedzane przez turystów, którzy chcą podziwiać jego niezwykłą urodę oraz posłuchać opowieści z nim związanych. Dąb Bartek to istotny element polskiej przyrody, który zasługuje na ochronę i podziw ze strony mieszkańców oraz turystów. 

Mapa i dojazd oraz bezpłatny parking Dąb Bartek

5/5 - (1 vote)
Zostań patronem i kup subskrypcję od 5zł przez GooglePay

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *