kaszuby wiatrak

Kaszuby wiatrak + wieżyca

Kaszuby – jakże urokliwa część Polski bezzasadnie pomijana przy planach turystyczno – przyrodniczych. Podczas powrotu z Pomorza na Śląsk postanowiliśmy zajrzeć w 2 miejsca polecane przez lokalne przewodniki oraz vlogerów podróżniczych np. Zosi i Pioter’a – twórców kanału „Gdzie Bądź„.

Atrakcje turystyczne Kaszub

  1. Kaszuby wiatrak w Ręboszewie
  2. Wieżyca
  3. BONUS: Muzeum Wsi SłowińskiejHistoria kultury – [Dawniej na terenach Kaszub]

Kaszuby Wiatrak w Ręboszewie stoi na wspaniałym punkcie widokowym Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – jest to szczyt góry „Sobótka“. W jego wnętrzu mieści się lokal do wynajęcia dla turystów. Z tego co pamiętam pierwsza doba kosztuje 300zł dalej to około 70-80zł/os (na dzień 09.2022r) Na terenie wzgórza znajdują się dwa domki, plac zabaw oraz restauracja. Teoretycznie można podjechać pod sam wiatrak jednak zalecam pozostawienie samochodu u podnóży góry. (Wejścia trwa do 5 minut) Wiatrak jest elementem „Kaszubskiej Szwajcarii”.


Wieżyca zaraz po wiatraku wydawała się nam cennym punktem do odwiedzenia przy ograniczonej ilości czasu. Parkingi na Google Maps są 2. Na jednym stoi gość i pobiega opłaty bez biletów, bez paragonu, nawet nie wiadomo czyj to teren. Dlatego polecam drugi – ciut dalej – BEZPŁATNY od strony wschodniej Wieżycy. [Parking] Na miejscu stoły piknikowe – jednak bez WC i koszy na śmieci. Z parkingu musimy się przedostać na szlak czarny, którym dostaniemy się na wzgórze. Wychodząc z miejsca gdzie pozostawiliśmy auto możemy iść drogą asfaltową w prawo około 400m i po lewej stronie pojawi się znak „Rezerwat przyrody”. Możemy także iść z parkingu ścieżką lekko odbijającą od jezdni asfaltowej – jest to bezpieczniejsze dojście do szlaku czarnego. Szlakiem czarnym dojdziemy na sam szczyt. Wejście na wieżę płatne. Jednak warto wspomnieć, że jest to najwyższe wzniesienie pomorza.

4.9/5 - (16 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *