kaszuby wiatrak

Kaszuby wiatrak + wieżyca

Kaszuby – jakże urokliwa część Polski bezzasadnie pomijana przy planach turystyczno – przyrodniczych. Podczas powrotu z Pomorza na Śląsk postanowiliśmy zajrzeć w 2 miejsca polecane przez lokalne przewodniki oraz vlogerów podróżniczych np. Zosi i Pioter’a – twórców kanału „Gdzie Bądź„.

Atrakcje turystyczne Kaszub

  1. Kaszuby wiatrak w Ręboszewie
  2. Wieżyca
  3. BONUS: Muzeum Wsi Słowińskiej – Historia kultury – [Dawniej na terenach Kaszub]

Kaszuby Wiatrak w Ręboszewie stoi na wspaniałym punkcie widokowym Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – jest to szczyt góry „Sobótka“. W jego wnętrzu mieści się lokal do wynajęcia dla turystów. Z tego co pamiętam pierwsza doba kosztuje 300zł dalej to około 70-80zł/os (na dzień 09.2022r) Na terenie wzgórza znajdują się dwa domki, plac zabaw oraz restauracja. Teoretycznie można podjechać pod sam wiatrak jednak zalecam pozostawienie samochodu u podnóży góry. (Wejścia trwa do 5 minut) Wiatrak jest elementem „Kaszubskiej Szwajcarii”.


Wieżyca zaraz po wiatraku wydawała się nam cennym punktem do odwiedzenia przy ograniczonej ilości czasu. Parkingi na Google Maps są 2. Na jednym stoi gość i pobiega opłaty bez biletów, bez paragonu, nawet nie wiadomo czyj to teren. Dlatego polecam drugi – ciut dalej – BEZPŁATNY od strony wschodniej Wieżycy. [Parking] Na miejscu stoły piknikowe – jednak bez WC i koszy na śmieci. Z parkingu musimy się przedostać na szlak czarny, którym dostaniemy się na wzgórze. Wychodząc z miejsca gdzie pozostawiliśmy auto możemy iść drogą asfaltową w prawo około 400m i po lewej stronie pojawi się znak „Rezerwat przyrody”. Możemy także iść z parkingu ścieżką lekko odbijającą od jezdni asfaltowej – jest to bezpieczniejsze dojście do szlaku czarnego. Szlakiem czarnym dojdziemy na sam szczyt. Wejście na wieżę płatne. Jednak warto wspomnieć, że jest to najwyższe wzniesienie pomorza.

Stawiasz kawę! BLOG BEZ REKLAM! Pomogłem? Stawiasz kawę za 5zł!

4.9/5 - (16 votes)

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *