Krynica Morska

Krynica Morska, Nowa Karczma i Rosyjsko-Polska granica na piaskach Mierzei Wiślanej

Odwiedzając miejscowość Nowa Karczma, która znajduje się na końcu polskiej strefy Mierzei Wiślanej, zacząłem sobie wyobrażać dawne osady rybackie otoczone surową ale fascynującą przyrodą i niekończącymi się plażami. Muszę przyznać, że lekko po sezonie życie tam zamiera na amen :p

Jak wygląda Krynica Morska i co oferuje Nowa Karczma?

Krynica Morska jako turystyczny raj?

Krynica Morska, niegdyś osada rybacka, to dzisiaj miasteczko, które każdego roku przyciąga setki turystów. Atmosfera tego miejsca, położonego między Zalewem Wiślanym a Morzem Bałtyckim, idealnie wpasowuje się w wizję turystycznego raju – niestety według mnie jest przepełnione turystami.

Czy Nowa Karczma jest ostatnim przystankiem wędrówek po Mierzei?

Nowa Karczma to skarb wpisany w mapy historyków. Choć dawna nazwa miejscowości Nowa Karczma nie jest już używana (jest to teren Krynicy Morskiej), to miejscowość ta jest fascynującym ostatnim przystankiem w trasie po Mierzei Wiślanej. Turyści zatrzymują się tu, aby podziwiać kościół, który wybudowano w Nowej Karczmie około roku 1600, oraz już na nogach mogą podejść pod linię graniczną Polski.

Atrakcje turystyczne Krynicy Morskiej i Nowej Karczmy

Zarówno Krynica Morska, jak i Nowa Karczma mają kilka atrakcji turystycznych. Piękne plaże, wydmy, szlaki rowerowe, czy zabytki raczej nie dziwią. Niestety obiekty infrastruktury np. taras widokowy z widokiem na korony drzew wymaga interwencji.

Jak wygląda granica polsko-rosyjska na piaskach Mierzei Wiślanej?

Czy tu kończy się Polska?

Wędrując po linii brzegowej nad Morzem Bałtyckim w Krynicy Morskiej warto zadać sobie pytanie – Czy tu kończy się Polska? Otóż właśnie na tych piaskach możemy dojść do granicy Polsko-Rosyjskiej, a zarazem Unii Europejskiej, tworząc fascynującą na 4 km granicę na mierzei.

Zasady i przepisy przekraczania granicy na plaży

Jako osoba cywilna nie możesz przekroczyć granicy na plaży, fizycznie linia przygraniczna jest oddzielona siatką i całodobowo monitorowana przez Straż Graniczną. Oczywiście jakiekolwiek próby przekroczenia granicy są surowo karane.

Panorama Krynicy Morskiej przy granicy

Krynica Morska, Nowa Karczma i Rosyjsko-Polska granica na piaskach Mierzei Wiślanej
5/5 - (13 votes)

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *