Heidelberg

Miasto Heidelberg

Miasto położone jest w południowo-zachodnich Niemczech nad rzeką Neckar u podnóża gór Odenwald. Heidelberg znajduje się około 80 kilometrów na południe od Frankfurtu nad Menem. Według stanu na 2018 rok, miasto liczyło 159 192 mieszkańców.. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z XIII wieku, kiedy to było ono wymieniane jako zamek. W 1386 roku zamek został zniszczony w wojnie o sukcesję, a później odbudowany. W 1742 roku władcą Palatynatu został Karl Theodor, a Heidelberg stał się jednym z wiodących ośrodków kulturalnych w Europie. Zamek, most i pomnik są jednymi z najbardziej znanych zabytków miasta.

Spis treści:

  1. Miasto Heidelberg
  2. Co zwiedzić w Heidelbergu?
  3. Co warto zwiedzić w pobliżu Heidelbergu

Co zwiedzić w Heidelbergu?

W Heidelbergu, w Niemczech, jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Koniecznie trzeba zobaczyć zamek w Heidelbergu, który jest przedstawicielem niemieckiego romantyzmu. Bardzo malownicze jest również Stare Miasto, z gotyckimi kamienicami i przepływającą przez nie rzeką Neckar. Szczyt Königstuhl jest kolejnym popularnym miejscem turystycznym, ponieważ oferuje wspaniałe widoki na miasto. Philosophenweg (Spacer Filozofów) jest miłym miejscem do spacerów i podziwiania krajobrazów. I wreszcie, kolejka Heidelberg, chodź krótka jest świetnym sposobem na przemieszczanie się i oglądanie zabytków.

Zamek

Zamek w Heidelbergu jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Niemczech. Zamek jest w ruinie, ale nadal istnieje taras widokowy, z którego można uzyskać wspaniały widok na miasto. Zamek został zbudowany w XVI wieku i został zniszczony podczas wojny o sukcesję w 1693 roku. Został odbudowany częściowo odbudowany, a w jego komnatach została umieszczona największa beczka wina na świecie!

Biblioteka Uniwersytecka

Biblioteka Uniwersytecka w Heidelbergu jest najstarszą biblioteką w jednym z głównych ośrodków intelektualnych kalwinizmu i jednym z głównych ośrodków intelektualnych Europy. Znajduje się przy Hauptstrasse w Heidelbergu, w Niemczech.

Kościół św. Ducha i św. Ignacego

Kościół Ducha Świętego i św. Ignacego to budynek znajdujący się w ścisłym centrum. Kościół został zbudowany na początku XVIII wieku i jest znany ze swojej barokowej architektury. Kościół jest również domem dla wielu ważnych dzieł sztuki, w tym obrazu Lucasa Cranacha Starszego.

Kościół św. Piotra

Kościół św. Piotra jest najstarszym kościołem w Heidelbergu w Niemczech. Został zbudowany w XIII wieku i jest kościołem w stylu gotyckim. Na przestrzeni wieków kościół był wielokrotnie niszczony i przebudowywany. Obecnie jest to kościół protestancki. Także znajduje się w śródmieściu u podnóży zamku.

Ścieżka filozofów – Philosophenweg

Ścieżka filozofów (Philosophenweg) to trasa spacerowa w Heidelbergu, która zaczyna się przy Starym Moście i przechodzi przez rzekę na drugą stronę. Ścieżka wije się aż do zamku w Heidelbergu, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i starówkę. Ścieżka Filozofów została stworzona w 1817 roku przez Karola Teodora, elektora Bawarii, jako sposób na promowanie filozofii i intelektualizmu. Dziś jest to popularna atrakcja turystyczna, a wielu odwiedzających lubi spacerować wzdłuż ścieżki podziwiając piękną scenerię.

Wejście na zamek kosztuje około 9euro/osoba – chodź dla mnie nuda.

Hauptstrasse

Hauptstrasse to główna ulica Heidelbergu tego wspaniałego miasta uniwersyteckiego w południowo-zachodnich Niemczech. Ulica jest reprezentatywna dla miasta, z mieszanką tradycyjnych domów z muru pruskiego i bardziej nowoczesnych budynków. Wiele z domów pochodzi z XVIII i XIX wieku.

Kamienica Haus zum Ritter

Haus zum Ritter to kamienica w śrudmieściu. Znajduje się przy Hauptstrasse, głównej ulicy miasta. Dom został wybudowany pod koniec XVII wieku, w czasie palatyńskiej wojny sukcesyjnej. Jest to jeden z najbardziej znanych budynków w Heidelbergu, występował w wielu filmach – także jako hotel oraz w wielu programach telewizyjnych.

Zdjęcia wykonane były wiosną i jesienią 2017 roku.

4.9/5 - (20 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *