Polskie Malediwy - Park Gródek w Jaworznie

Odkryj Polskie Malediwy – Park Gródek w Jaworznie: arboretum, lazurowa woda

Polskie Malediwy

Polskie Malediwy to piękny obszar znany również jako Park Gródek, położony w Jaworznie. Miejsce to zachwyca malowniczymi zbiornikami wodnymi, przepięknym arboretum i lazurową wodą, która przypomina egzotyczny krajobraz.

Jak dojechać do parku Gródek?

Aby dotrzeć do Parku Gródek w Jaworznie należy wybrać wejście od którego rozpoczniemy wędrówkę. Oba wejścia prowadzą od Ronda Kapitana Karola Pniaka oddalone są o około 50m. Szutrowe wejście pozwala na widok z góry na zalew i obejście na około wykopaliska, a następnie zejście na dół. Asfaltowe wejście, krótsze – od razu z punktami gastro, watą cukrową i wrzeszczącymi dzieciakami.

Arboretum w Parku Grudek

Jedną z atrakcji Parku Gródek jest jego urokliwe arboretum, które goście mogą zwiedzać. Roślinność, spacerowe alejki i unikalne gatunki drzew tworzą tu atmosferę spokoju i harmonii z przyrodą.

Koparka! Tylko dla nurków

W jednym z zalewów parku można również zobaczyć interesującą atrakcję – koparkę pozostawioną na dnie wykopaliska. Podczas zalewania dołów część sprzętu została porzucona w nie do końca jasnych okolicznościach. Jej obecność dodaje uroku temu miejscu i przyciąga międzynarodową uwagę nurków dla których przygotowane jest zaplecze gastronomiczno-sanitarne oraz domki pod wynajem.

Park Gródek w Jaworznie

Przy zwiedzaniu Parku Gródek w Jaworznie nie można przegapić spotkania z wydrą. Ten uroczy płochliwy ssak wodny znakomicie przystosowany do życia w wodzie, z pewnością zachwyci miłośników przyrody. Obecnie występuje w formie pomnika… 🙂

Wstęp do parku

Przed wejściem do Parku Gródek w Jaworznie warto zapoznać się z zasadami oraz ofertą atrakcji, tak aby jak najlepiej wykorzystać swój czas na zwiedzanie. cały obiekt można obejść zgodnie z wyznaczonym szlakiem. To także idealne miejsce na piknik lub śniadanie jak to miało miejsce w naszym przypadku 🙂

Lazurowa woda

Lazurowa woda to jeden z największych atutów Parku Gródek w Jaworznie,. Zalew o błękitnym, lazurowym odcieniu zachwyca i przyciąga do oraz odpoczynku nad brzegiem.

Nie wolno się kąpać i śmiecić!

Zalew w Parku Gródek w Jaworznie to idealne miejsce dla miłośników nurkowania. Dzięki czystej wodzie i odpowiedniej infrastrukturze, każdy może tu spędzić czas aktywnie i bezpiecznie. Jako, że zalew nie ma dostępu do wody płynącej jego ekosystem jest mocno ograniczony dlatego obowiązuje całkowity zakaz kąpieli i zabaw – w tym dzieci na brzegu! Na odcinku około 500m niema kosza na śmieci, ale za całe zbocze jest zasypane odpadami.

5/5 - (5 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

One thought on “Odkryj Polskie Malediwy – Park Gródek w Jaworznie: arboretum, lazurowa woda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *