speedminton

Speedminton zestaw do miejskiej gry od 100zł

Z artykułu dowiesz się:

To sport inspirowany badmintonem, squashem i tenisem połączony w jedną całość. Używa się w nim speedera, lotki lub ptaszka w zależności jak kto nazywa – specjalny rodzaj, cięższy i znacznie mniejszy od tradycyjnych do badmintona. Do tego rakieta, zbliżona wielkością do squasha jednak z krótszą rączką – Wielką zaletą gry w Speedmintona jest możliwość gry w nocy. Speeder posiada gniazdo do którego możemy włożyć świecące – fluorescencyjne patyczki.

Istnieją różne rodzaje tego sportu, ale skupmy się na tych najbardziej popularnych.

W speedmintonie, a wcześniej crossmintonie gra dwóch zawodników lub dwie pary na prostokątnym korcie (minimum 12×6 metrów). Gra rozpoczyna się, gdy jeden z graczy serwuje do przeciwnego gracza, który stara się oddać strzał. Każdy z zawodników zwraca lotkę na przemian, aż do momentu chybienia lub nieudanego powrotu na boisko przeciwnika. Zawodnicy zdobywają punkty przy swoim serwowaniu, jeżeli lotka przeleci i wyląduje we właściwej strefie pola przeciwnika, nie będąc zwrócona przez niego.
Gra toczy się do momentu, gdy jeden z graczy zdobędzie 10 punktów lub osiągnie 21 punktów z różnicą co najmniej 2 punktów w stosunku do przeciwnika. W speedmintona można grać na wiele sposobów, ale wszystkie z nich są rozgrywane przy użyciu speedera i rakiet do speedminton.

Speedminton
Speedminton

Najważniejszymi w grze Speedminton są lotki

  • podstawowe poruszając się prędkością 80-90km/h
  • szybkie 80-140km/h
  • nocne ledowe lub z patyczkami fluorescencyjnymi
  • Lotka Heli Speeder na krótkie dystanse – szybkie podania

Zestawy do Speedminton’a

  • 2 rakiety
  • 3 lub 5 lotek do gry
  • obciążnik wyglądający jak uszczelka hydrauliczna
  • tyczka fluorescencyjna
  • taśma do wyznaczenia pola na trawie lub piasku

Rakiety ze zdjęcia pochodzą z Decathlonu z 2010 roku – prawdopodobnie. Jednak wymagały wymiany sparciałych i zużytych owijek. Bandaż podstawowych ma za zadanie pochłaniać wilgoć + nadać elastyczności. Owijka zewnętrzna zabezpiecza przed brudem. Standardowo powinno je się wymieniać po około 5h gry. Cena 1 sztuki nie przekracza 15zł.

Wpis został napisany przez sztuczną inteligencję… Nieźle prawda?

5/5 - (1 vote)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *