Zalew Sosina w Jaworznie

Zalew Sosina w Jaworznie – atrakcje kąpielisko, plaża, rower

Zalew Sosina

Zalew Sosina to popularne miejsce rekreacji wodnej na terenie Jaworzna, położone w województwie śląskim. Zbiornik wodny ten oferuje szeroki wachlarz atrakcji zarówno dla rodzin jak i miłośników sportów wodnych.

Plaża Sosina

Zalew Sosina słynie z pięknej piaszczystej plaży, idealnej do relaksu i opalania. Plaża jest strzeżona, co zapewnia bezpieczeństwo wszystkim plażowiczom, a przy tym oferuje dostęp do kąpieliska. Sam Zalew Sosina to miejsce, gdzie można schłodzić się w czystej wodzie zbiornika. Średnia głębokość kąpieliska sprawia, że jest ono idealne zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dojazd i Parking płatny nr 2 przy zalewie Sosina

Wypożyczalnia rowerów wodnych

Dla miłośników aktywnego wypoczynku dostępna jest wypożyczalnia rowerów wodnych na terenie Zalewu Sosina. Można spokojnie pływać po akwenie podziwiając przy okazji okolicę.

Plac zabaw dla dzieci

Paradoksalnie w środku zgiełku miasta Jaworzna znajduje się malowniczy Zalew Sosina, który stanowi oazę spokoju oraz doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Oprócz standardowych atrakcji takich jak plaża i kąpielisko, na terenie zbiornika znajduje się także plac zabaw dla dzieci. To idealne miejsce dla najmłodszych, którzy mogą swobodnie bawić się i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Boisko do siatkówki plażowej

Amatorzy sportów plażowych z pewnością docenią również obecność boiska do siatkówki plażowej na Zalewie Sosina. To doskonała okazja do rywalizacji w przyjaznej atmosferze z przyjaciółmi czy rodziną. Po intensywnym meczu można oczywiście schłodzić się w czystej wodzie zbiornika.

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu Zalew Sosina proponuje także asfaltową ścieżkę rowerową otoczoną malowniczym krajobrazem.

Pole namiotowe, miejsce na kampery i grilla

Zalew Sosina to doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku, oferujące szeroki wachlarz atrakcji dla odwiedzających. Sąsiadujące pole namiotowe oraz duuuży parking gwarantuje, że miejsce na pewno spodoba się osobą aktywnych – nawet tych przy grillu. Samo pole namiotowe jest uzbrojone w media co jest dodatkowym atutem tego miejsca.

Odkryj Jaworzno w jeden dzień!

5/5 - (9 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *