frankfurt motor show

Frankfurt Motor Show ’15 – wystawa, która już nie istnieje.

Nic nie trwa wiecznie – tak bym podsumował obserwacje trendów motoryzacyjnych w środkowej Europie. Jeszcze w latach ’90 czy ’00 marzeniem Polaków był model z grupy VAG lub Mercedes – obowiązkowo. Może biedo wersja „Opel” też by przeszedł. Gdy w 2017 roku PSA przejęło wspomnianego Opla (GM) było już jasne, że motoryzacyjna potęga Niemiec przestała istnieć. W 2014 lub 2015 roku – kiedy powstawały zdjęcia do tego wpisu – jeszcze wtedy nie wiedziałem, że odwiedzam jedne z ostatnich targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Frankfurt Motor Show IAA przestał istnieć po 120 latach, a głównym powodem przedstawianym w mediach jest znacząca zmniejszająca się ilość odwiedzających oraz koszty organizacji stoisk ponoszone przez marki.

Galeria zdjęć z wystawy motoryzacyjnej Frankfurt Motor Show

Frankfurt nad Menem

Jako, że jesteś na blogu turystycznym nie mógłbym wspomnieć o samym mieście w którym organizowane były wystawy motoryzacyjne. Frankfurt nad Menem jest miastem położonym na obu brzegach rzeki Men i to właśnie tu znajduje się stolica finansowa Niemiec. Co widać po budynkach wszystkich znanych banków. Oczywiście w pobliżu jest także główna ulica Czerwona z burdelami co drugi lokal. Frankfurt ma wyjątkową dużą populację obcokrajowców w porównaniu do pozostałej części Niemiec. Z racji, że miasto zostało zniszczone w 70-80% podczas II Wojny Światowej nie znajdziemy tutaj za wiele historycznych budynków. Na pewno nie jest to ciekawe miejsce turystyczne! Taki europejski Nowy Jork w kolorach szarości i przepychu.

Na pocieszenie mogę wspomnieć, że sama wystawa w okrojonej wersji została przeniesiona do Monachium i tam teoretycznie ma być kontynuowana bez pompy i rozmachu.

4.9/5 - (7 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

One thought on “Frankfurt Motor Show ’15 – wystawa, która już nie istnieje.

  1. Ciekawa wystawa nowoczesnych aut ! Odlotowe bryki ! Już wiem kogo bym wysłała na takie motoryzacyjne show. Nigdy nie byłam w Frankfurcie nad Menem. Byłam natomiast we Frankfurcie nad Odrą. To zupełnie inne miasto. Pozdrawiam :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *