schronisko chatka puchatka

Szlaki do Chatki Puchatka – Bieszczady

W Bieszczadach znajduje się wiele malowniczych szlaków. Jednym z nich jest żółty lub czerwony prowadzący do Chatki Puchatka na połoninie Wetlińskiej. To piękne miejsce przyciąga turystów z całej Polski chcących podziwiać urokliwe krajobrazy i korzystać z dostępnych atrakcji. W tym artykule przedstawiam szlaki, którymi można dotrzeć do Chatki Puchatka i jakie atrakcje można znaleźć na ich trasie.

Gdzie znajduje się schronisko Chatka Puchatka?

Schronisko chatka puchatka znajduje się na Połoninie Wetlińskiej, w atrakcyjnym miejscu z malowniczymi widokami na Bieszczady. To idealne miejsce dla turystów, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się w otoczeniu przyrody.

Zdjęcia z terenu schroniska Chatka Puchatka

Jakie są szlaki do Chatki Puchatka?

W Bieszczadach istnieją dwa szlaki prowadzące do Chatki Puchatka. Jednym z nich jest szlak żółty, którym podążałem z Przełęczy Wyżyna.

Alternatywą znacznie ciekawszą jest szlak czerwony z przełęczy Mieczysława Orłowicza do miejscowości Brzegi Górne, ale też znacznie dłuższy.

Jak poprowadzony jest szlak żółty?

Szlak żółty poprowadzony jest z prywatnego parkingu Przełęczy Wyżnej. 500m od parkingu znajduje się wejście oraz kasa biletowa. Szlak prowadzi przez Końską Drogę bezpośrednio do Schronu Turystycznego Chatka Puchatka. Niestety sam odcinek wejścia nie jest za bardzo malowniczy. Jest to droga techniczna prawdopodobnie wykorzystywana podczas renowacji schroniska do transportu materiałów budowlanych. Dość strome podejście w utwardzonej glinie. Po deszczu nie napawa do optymizmu – aż do momentu minięcia linii zadrzewienia. Wtedy mamy piękne wynagrodzenie za trud podejścia.

Jako zaletę tego podejścia jest fakt, że jest to najkrótsza droga i zajmuje około 1h przy czym do przejścia mamy ~3km. Jest to idealna opcja dla osób, które nie mają dużo czasu, ale chcą odwiedzić to piękne miejsce.

Zdjęcia z żółtego szlaku – podejście – do schronu Chatka Puchatka

Jak poprowadzony jest szlak czerwony?

My wybraliśmy szlak czerwony w stronę miejscowości Brzegi Górne jako zejście – i wydaje się to bardzo dobrą decyzją. Sam szlak prowadzi od Przełęczy Mirosława Orłowicza aż do Ustrzyk i jest to fajny szlak do przejścia, ale dość długi i ograniczyliśmy go od Chatki do miejscowości Brzegi Górne.

Zdjęcia z czerwonego szlaku – zejście – do parkingu Brzegi Górne

Jak dojechać na parking przy szlakach do Chatka Puchatka?

  • Przełęcz Wyżna obok Restauracji „Zajazd u Górala” (w 2023 roku parking 30zł/dzień) Google Maps i podejście szlakiem żółtym
  • Brzegi Górne Parking przy skrzyżowaniu ulic. GoogleMaps i podejście szlakiem czerwonym.

Jakie są inne atrakcje w Bieszczadach?

Panorama ze szczytu obok Chatki Puchatka

Szlaki do Chatki Puchatka - Bieszczady
5/5 - (25 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *