Dolina Małej Łąki

Dolina Małej Łąki w Tatrach Zachodnich

Dolina Małej Łąki to jedna z piękniejszych dolin w polskich Tatrach. Znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w części Doliny Kościeliskiej. Dolina ta jest popularnym celem turystycznym ze względu na swoje malownicze krajobrazy i różnorodność szlaków turystycznych.

Dojazd i parking do Doliny Małej Łąki

Do Doliny Małej Łąki można dostać się z centrum Zakopanego. Najwygodniejszym sposobem podróży jest korzystanie z prywatnego samochodu. Na terenie początków szlaków do doliny znajduje się parking, na którym można zostawić pojazd na czas wycieczki.

Jakim szlakiem iść do Doliny Małej Łąki

Doliny Małej Łąki to jeden z popularniejszych punktów przelotowych wejścia na Giewont. Można tam dojść kilkoma szlakami, z których warto wymienić:

Żółty szlak od Gronik w stronę Kondrackiej Przełęczy

Pierwszą opcją jest szlak żółty, który prowadzi w stronę Kondrackiej Przełęczy. To łatwa i piękna trasa. Podczas marszu można podziwiać malownicze krajobrazy i unikalną przyrodę Tatr.

Czas przejścia to około 1h, a dystans nieco ponad 2km.

Czarny szlak: odcinek Przysłop Miętusi – Dolina Małej Łąki

Drugą opcją jest szlak czarny, którym można dojść do Doliny Małej Łąki. Jest to stosunkowo krótka trasa, ale zapewnia niezapomniane widoki na okoliczne szczyty Tatr Zachodnich.

Czas przejścia to 15 minut, a dystans 1km

Czerwony szlak: odcinek Przełęcz w Grzybowcu – Dolina Małej Łąki

Czerwony szlak to kolejna opcja, która prowadzi z przełęczy na Grzybowcu. Trasa ta jest znacznie łatwiejsza niż czarny szlak, ale również oferuje piękne widoki na okoliczne góry i doliny.

Czas przejścia to 30 minut oraz 1,1 km.

Ciekawe miejsca w pobliżu

W okolicy Doliny Małej Łąki znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić podczas wędrówki w tej okolicy. Wśród najważniejszych warto wymienić:

Giewont

Giewont to jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów Tatr. To popularny cel wycieczek górskich i jedno z symboli Zakopanego. Widok z Giewontu jest niesamowity i warto się na niego wybrać.

Kondracka Przełęcz

Kondracka Przełęcz to ważny punkt na szlaku prowadzącym z Doliny Małej Łąki. To miejsce, które jest popularne wśród turystów i oferuje piękne widoki na otaczające góry.

Przysłop Miętusi

Przysłop Miętusi to kolejne ciekawe miejsce w pobliżu Doliny Małej Łąki. Można tam dotrzeć szlakiem czarnym i podziwiać piękne krajobrazy Tatr Zachodnich.

5/5 - (5 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *