Złoty Potok

Atrakcje turystyczne Złoty Potok gmina Janów

Złoty Potok to piękne i atrakcyjne turystycznie miejsce na mapie gminy Janów, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Głęboko zakorzenione w historii Polski, jest miejscem, które przyciąga turystów z różnych zakątków kraju. W tym artykule przybliżę atrakcje turystyczne, które oferuje gmina Złoty Potok.

Jak dojechać do Złotego Potoku?

Proponuję bezpłatny parking, oraz krótki spacer w kierunku stawu Amerykan

Start na parkingu „Obelisk Ponurego” przez „Grotę niedźwiedzią” aż do punktów gastronomicznych nie zajmie dłużej niż 30 minut spaceru. Od parkingu kieruj się połączonymi szlakami czerwonym i zielonym.

Jakie atrakcje turystyczne oferuje Złoty Potok?

Dworek Krasińskiego

Złoty Potok jest nierozerwalnie związany z postacią wybitnego poety i dramaturga – Zygmunta Krasinskiego. W gminie znajduje się klasycystyczny dworek Krasińskich, w którym poeta spędził wiele lat swego życia. Obecnie dom Krasińskich jest odrestaurowany i otwarty dla zwiedzających.

Pstrągarnia dla miłośników dobrej rybki

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Złotym Potoku jest pstrągarnia, gdzie można zobaczyć jak hoduje się te popularne ryby. Pstrągarnia to istny raj dla miłośników wędkarstwa i natury. To również miejsce idealne do pikniku na łonie natury.

Staw Amerykan + zaplecze gastro

Malowniczy zbiornik wodny, idealny do spacerów i odpoczynku na łonie natury. w bezpośredniej okolicy znajduje się parking oraz zaplecze gastronomiczne. Jest także mikro plaża dla dzieci.

Rezerwaty parkowe w Złotym Potoku

Rezerwat Złoty Potok, który jest oazą spokoju i schronieniem dla wielu gatunków ptaków i roślin. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i fotografów. Można tutaj cieszyć się pięknem otaczającej przyrody i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. To idealne miejsce na piknik, wycieczki rowerowe czy relaksujące spacery.

Inne atrakcje turystyczne w pobliżu Złotego Potoku

4.9/5 - (19 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *