kuesta jurajska

Kuesta Jurajska wzgórze Laskowiec

Nadciąga Kuesta Jurajska! Jest to fascynujące miejsce o unikalnych cechach geologicznych i pięknych krajobrazach. Znajduje się ona w województwie śląskim, w pobliżu miejscowości Żarki. Kuesta Jurajska jest częścią jury Krakowsko-Częstochowskiej i jest bardzo popularnym miejscem turystycznym.

Co to jest Kuesta Jurajska?

Kuesta Jurajska to fragment wyżyny częstochowskiej – obszar o unikalnych cechach geologicznych, składający się głównie z warstw skalnych wapienia. Najwyższym punktem Kuesty jest wzgórze Laskowiec, osiągające wysokość 390 m n.p.m. Jest to też idealne miejsce na piknik, przerwę w podróży, a także dłuższy postój.

Jakie są najbliższe atrakcje turystyczne wokół Kuesty Jurajskiej?

W okolicy Kuesty znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym ruiny kościoła św. Stanisława, który jest wpisany do rejestru zabytków.

Polecam miejsca w zasięgu 30km od Kuesty Jurajskiej:

Gdzie znajduje się Kuesta?

Kuesta Jurajska znajduje się w pobliżu miejscowości Żarki. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Żarki jest oddalone o kilka kilometrów od Kuesty Jurajskiej.

Zdjęcia ze wzniesienia Laskowiec

Mapa dojazdu do: Kuesta Jurajska

Na miejscu bezpłatny parking na około 10 samochodów osobowych. Bezpośredni zjazd z drogi gminnej.

4.9/5 - (14 votes)

Dziękuje, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Obserwuj spotBOX.pl w Wiadomościach Google.

Author: Robert

HEJ! TU ROBERT! Z wykształcenia jestem logistykiem. Na co dzień pracuję w fundacji wspierającej przedsiębiorców. W 2010 roku stworzyłem projekt mikro firmy spotBOX mającej na celu promocję i reklamę usług małych oraz średnich przedsiębiorstw. Uwielbiam luźny tryb życia, bez ciśnienia i owczego pędu. Proste rozwiązania, wypady i podróże. Lubię grać, a moim konikiem są smart technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *